SADZONKI (Do domu)

Nazwy łacińskie A-B C-I J-P R-Z

Nazwy polskie A-B C-I J-P R-Z

BezpieczeństwoCzas i koszty dostawyFormy płatnościKontaktO firmie
Muchołówka amerykańska 'Red-green' (Dionaea muscipula 'Red-green')

Muchołówka amerykańska 'Red-green'
(Dionaea muscipula 'Red-green')

Cena: 0,00 zł
Dostępność: Towar niedostępny
Zamawiana ilość:
Towar niedostępny
Opis produktuGaleriaRecenzje (0)Napisz recenzję
Opis:
Spośród wszystkich roślin owadożernych muchołówka wykształciła najbardziej widowiskowy mechanizm łapania zdobyczy. Pułapka składa się z dwóch połówek liścia. Każda na brzegu posiada rząd długich ząbków. Na wewnętrznej stronie znajdują się po trzy (rzadziej cztery) włoski czuciowe.

Owady, głównie muchy i mrówki, zwabione słodkim nektarem wchodzą do pułapki. Gdy tylko owad podrażni dwa włoski lub jeden dwukrotnie pułapka gwałtownie zamyka się. W pierwszej fazie nie jest zamknięta całkowicie. Dzięki temu małe owady mogą się wydostać z pułapki a roślina nie traci energii na trawienie małoznaczącego posiłku. Jeśli owad uciekł lub włoski były podrażnione przez np. krople deszczu pułapka otworzy się następnego dnia.

Skąd roślina "wie" że nie ma zdobyczy? Gdy owad został złapany walczy - usiłuje uwolnić się. Ciągłe podrażnianie włosków czuciowych pobudza roślinę do mocniejszego zaciśnięcia pułapki i rozpoczęcia wydzielania soków trawiennych. Dlatego też najlepiej karmić muchołówkę żywymi owadami. Gdy mucha się nie rusza po zamknięciu pułapki należy przez kilka minut delikatnie (tak aby nie uszkodzić liścia) poruszać włoski czuciowe (np. cienkim drutem, wykałaczką). Inaczej prawdopodobnie następnego dnia pułapka otworzy się i mucha nie zostanie strawiona. Jeśli chcemy mieć całkowitą pewność że roślina da się oszukać można podczas karmienia naśladować bzyczenie muchy ;-).

Trawienie zdobyczy trwa około tygodnia w zależności od wielkości ofiary. Liść wchłania składniki odżywcze i pułapka otwiera się. Gdy wiatr wywieje (lub deszcz spłucze) pozostałości posiłku pułapka jest gotowa do polowania na następne ofiary. Ilość cykli otwierania - zamykania jest ograniczona do kilku. Czasami - gdy zdobycz była bardzo duża pułapka nie otworzy się ponownie. Lepiej unikać sztucznego zamykania pułapek dla zabawy ponieważ muchołówka niepotrzebnie traci na to energie.

W zestawie otrzymasz:

  • 1 sadzonkę muchołówki (śr doniczki 8cm, conajmniej 5 liści z pułapkami - wielkość sadzonki prezentowana jest na drugim zdjęciu w galerii)
  • szczegółowy opis hodowli rośliny

pochodzenie Ameryka Północna
stanowisko słoneczne
odporność na mróz przy odpowiednim zabezpieczeniu odporna
rozmiary kilkanaście cm
gleba Torf kwaśny
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Doniczka kwadratowa 9cm

Pieprz peruwiański, schinus peruwiański

Agawa meksykańska

Rosiczka D. spatulata 'White Flower'

Rosiczka łyżeczkowata

Glicynia chińska
 
Znajdź podobne produkty w kategorii:
Do domu » Sadzonki
Drosera.pl Do domu Do domu nasiona Do domu sadzonki Do ogrodu Do ogrodu nasiona Do ogrodu sadzonki Do ogrodubulwy Dodatki Promocje Bestsellery Polecamy Polecamy