strelicia królewska

Rośliny hodowane ze względu na piękne kwiaty

Re: strelicia królewska

Postprzez Paul 305 » Wt sty 20, 2009 4:30 pm

Chce zapytać o nasiona strelicji królewskiej.Otóż,czy można w jakiś sposób np.poprzez nacięcie czy też w inny sposób przyspieszyć kiełkowanie nasion strelicji? Czytając posty powyżej doszedłem z wolna do przekonania że trzeba szalenie długo oczekiwać na wzejście nasion,dlatego może ktoś z forumowiczów zna praktyczny i skuteczny sposób by zachęcić nasiona do kiełkowania... :?: :shock: :?
Harmonia i kontrast w tej pozornej sprzeczności zawiera się istota piękna...
Paul 305

Postprzez stika » Wt sty 20, 2009 11:37 pm

Po moich nasionach już nawet nie ma śladu. Po niemal pół roku jeśli nie więcej oczekiwania na wykiełkowanie, w końcu wyrzuciłam je. Nie wzeszło nawet jedno nasiono, więc moja cierpliwość się wyczerpała.
stika

Postprzez lucy23-61 » N lut 01, 2009 5:56 pm

Paul, jak ci sie spieszy, to spróbuj pomoczyć nasiona w ciepłej wodzie i lekko przetrzeć papierem ściernym, może otoczka będzie trochę cieńsza i szybciej wylezie kiełek.
lucy23-61

Postprzez Paul 305 » Wt lut 17, 2009 7:28 pm

Ja też chciałbym wychodować Strelicje bo jest niezwykle piękna i dekoracyjna,tak sam kwiat jak i jej liście.W Ogrodzie Botanicznym w Powsinie są Strelicje osiągające wysokością liści niemal trzech metrów! Wprawdzie wtedy jak byłem nie kwitły ale co tam! Same liście były okazałe. :) ;) :o
Załączniki
Strelitzia Reginae.jpg
Strelitzia Reginae.jpg (27.59 KiB) Przeglądane 1698 razy
Harmonia i kontrast w tej pozornej sprzeczności zawiera się istota piękna...
Paul 305

Postprzez joannaz » Śr mar 04, 2009 2:43 pm

Moja Strelicja choć długo kiełkowała to teraz nadrabia straty. pieknie rośnie. Udało mi sie utrzymać cztery z dzisięciu nasion. I mam teraz cztery ładne sadzoneczki. Mają już conajmniej po 6 listków i nowe juz w drodze.
Nie wiem czy na wiosne nie powinnam przesadzić ich do nowych większych doniczek?
joannaz

Postprzez Ewa » Śr mar 11, 2009 10:42 pm

A moja właśnie ''bierze się do kwitnienia '' :D
Ewa

Postprzez lucy23-61 » N kwi 19, 2009 12:24 am

No to jak można Ewo pokaż zdjęcia
lucy23-61

Postprzez xBasiax » Pt maja 08, 2009 11:54 pm

Witam, dostałam ostatnio nasiona strelicji.
Chciałabym, żeby nasiona się przyjęły, dlatego mam pytanie - do jakiej ziemi najlepiej posiać nasiona?
Czy może to być ziemia dla sukulentów? Gdy roślina wykiełkuje przeniosłabym ją do bardziej ciężkiej ziemi. Chyba, że od razu posiać w takiej torfowej uniwersalnej? A po posianiu nakryć doniczki workiem?
xBasiax

Postprzez Paweł Garski » N maja 10, 2009 3:39 pm

Najlepiej wysiać do ziemi przepuszczalnej (można dodać piasku). Można nakryć doniczkę częściowo folią. Wskazana jest wysoka temperatura podłoża (minimum 21C, optymalnie 25C).
Paweł Garski
Site Admin

Postprzez stynka » Pt lis 13, 2009 4:54 pm

Witam :) Ja kupiłam nasionka strelicji królewskiej w marcu na allegro (5 szt.),wysiałam w maju,a w połowie czerwca już wykiełkowały (z 5 ,2 sztuki).Przez całe lato stały na dworze ,na balkonie,teraz wniosłam je do domu.Rosną ,na parapecie.Wypuszczaja ,nowe listki a jak będzie dalej to sie okaże.W najblizszym czasie wstawię jej fotkę.Może nie które nasionka potrzebują dużo więcej czasu,by wykiełkować.Z nasionek zakupionych razem ze strelicją ,wyrosła mi już męczennica passiflora,jakaranda,i lagestroemia.Niestety,ale serduszka ,oraz paulowni puszystej nie udało mi się wychodować(nasionka wzeszły,ale roslinki w pużniejszym czasie zniknęły)
stynka

Poprzednia strona

Powrót do Dekoracyjnie kwitnące

• Pokrewne wątki
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post