Papryfiutki

Rozmowy o sklepie Drosera.pl - sugestie i pomysły

Papryfiutki

Postprzez KasiaWrona » So gru 15, 2007 6:15 pm

Ale super te paprykowe fiutki :lol: :oops: W życiu takich nie widziałam!!! Nawet w ostatnim numerze "Focusa" jest opis ze zdjęciami kilkunastu różnych papryk (od słodkiej do extra pikantnej) i fiutków tam nie było. Extra pomysł z tymi nasionami- na prezent idealne!
KasiaWrona

Re: Papryfiutki

Postprzez Paweł Garski » N gru 16, 2007 1:12 am

Ciekawa roślina, bardzo ładnie kiełkuje. Ostatnio trochę czasu na nią poświęciłem - przygotowuje specjalną stronę. Może macie jakieś pomysły jak ją rozreklamować? W najbliższym numerze Fauna&Flora powinien być artykuł o papryfiutkach. Niedługo spodziewam się też nasion jednej z najostrzejszych papryczek opisywanych w Focusie.
P.S.
Pozwoliłem sobie zmienić tytuł postu.
Paweł Garski
Site Admin

Postprzez KasiaWrona » N gru 16, 2007 5:45 pm

Reklama? Sam wygląd to dostateczna reklama. Wystarczy do tego hasło, że bardzo łatwe w uprawie. Chyba nie mówisz o tych papryczkach które trzeba przygotowywać w goglach i rękawicach? A papryfiutki można wysiewać teraz czy też potrzebują dużo światła? Pozdrawiam.
KasiaWrona

Postprzez tengel27 » N gru 16, 2007 6:27 pm

Zgadzam się z Kasią sam wygląd je reklamuje - czerwone jak miłość i ostre jak seks :lol: :lol:
Pozdrawiam,

Dawid
tengel27

Postprzez Paweł Garski » Pn gru 17, 2007 3:18 am

Nie pamiętam o której to papryczce pisali w Focusie (że trzeba w goglach i rękawicach) ale możliwe że właśnie tę będę miał. Taka ciekawostka że najostrzejsze papryczki mają stężenie kapsaicyny tylko 2-3 razy mniejsze niż gaz pieprzowy. (kapsaicyna - alkaloid odpowiedzialny za ostry smak).

Zgadzam się że sama roślina jest ciekawa ale dziś takie czasy że bez odpowiedniej reklamy nic się nie sprzeda ;-)
Na początek mały konkurs na hasło reklamowe. Tu dwie moje propozycje:
Papryfiutki - gruszki na wierzbie wymiękają
Papryfiutki - dla poszukiwaczy ostrych przygód
Jeśli pojawią się ciekawe propozycje przewiduje nagrody. Najciekawsze hasła wykorzystam do promocji Papryfiutków.
Paweł Garski
Site Admin

Postprzez tengel27 » Pn gru 17, 2007 11:59 am

To ja mam trzy propozycje:

Papryfiutki - czerwone jak miłość i ostre jak seks.
Papryfiutki - palący przedmiot pożądania.
Papryfiutki - piekielna rozkosz dla podniebienia.
Pozdrawiam,

Dawid
tengel27

Postprzez KasiaWrona » Pn gru 17, 2007 11:23 pm

Te papryki z "Focusa" to Bhut Jolokia, absolutna rekordzistka(trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa) i papryki Naga, które używa się w kuchni trzymajac za ogonek i jedynie pocierając nimi potrawę. Z tego powodu mam nadzieję, że to jednak nie te papryki będziesz miał Pawle. A przy okazji przejzałam skalę ostrości Scoville'a (http://scottrobertsweb.com/scoville-scale.php) i nie znalazłam Twoich papryfiutków.
KasiaWrona

Postprzez Paweł Garski » Wt gru 18, 2007 1:21 am

Ciekawa skala ostrości choć nie ma tam wszystkich odmian, ogólnie jest ich bardzo dużo. Będę miał odmianę Habanero która jest 3x słabsza od najmocniejszej Naga Jolokia. Zaraz jak dostanę to wysieje, ciekawy jestem jak bardzo ostra jest ta papryka.
Paweł Garski
Site Admin

Postprzez KasiaWrona » Wt gru 18, 2007 9:18 am

Może trochę "poezji"? :oops:
"niech ich wygląd Was nie zmyli-to papryczki! tak jak chili!"
"drzewko wygląda jak rozpusta ale nie radzę brać w usta" :D
no i typu: "UWAGA! Tylko dla dorosłych", "drzewko pewien drobiazg "szpeci"-dla dorosłych, nie dla dzieci".
"ostra jazda na kuchennym stole" :oops: :oops: :oops:
Jak jeszcze mi coś wpadnie to dołożę. Pozdrawiam
KasiaWrona

Postprzez KaRo » Wt gru 18, 2007 10:49 am

Bardzo mi się podobają hasła Kasi ,choć również Tengel wykazał się na tym polu...
Obrazek Obrazek
W pierwszym sloganie Kasi zmieniłabym jedynie sama końcówkę na
"....Tak!To chili !"
KasiaWrona napisał(a):"niech ich wygląd Was nie zmyli-to papryczki! tak jak chili!"

Jeśli musisz wybrać jedno z haseł to będzie problem - dla mnie są wszystkie extra- przekonujące a jednocześnie zabawne! Naprawdę uśmiałam się setnie...
Kasiu gratuluję polotu!
Pawle czy to Ty już jesteś na allegro ze swoimi "fiutkami"?

Całkiem niedawno pisałam na forum
MAROLEXU
Znajomy hydraulik nazywa się ..FIUT.
KaRo
KaRo

Następna strona

Powrót do O sklepie Drosera.pl