orchidea-problem:/

Rośliny hodowane ze względu na piękne kwiaty

orchidea-problem:/

Postprzez fawin » Pt sty 04, 2008 8:06 pm

Witam wsztstkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Przejdę od razu do rzeczy, a mianowicie mam orchideę, chyba phalenopsis orchid i coś się zaczło złego z nią dziać, pęd kwiatowy usechł, zostały tylko dwa liście w miejscu gdzie te liście się stykają na wierzchu tkanka jest jakby zwęglona, niektóre korzenie powietrzne pousychały lub mają poparzenie słoneczne (nie wiem dokładnie).

Rośnie w korze, nie wiem jakiej (nie znam się), podlewam ją 2 razy w tygodniu poprzez obfite zraszanie kory oraz korzeni powietrznych. Stoi na południowym oknie, wcześniej stała w kącie pokoju.
jej zły stan na pewno nie jest spowodowany aklimatyzacją, ponieważ mam ją od czerwca. Wcześniej pięknie kwitnęła, teraz jej rozwój od praktycznie połowy roku jest zatrzymany, rosną tylko korzenie, rzadnych zalążków liści nie widać.

Proszę o szybką pomoc i niepodawanie fachowych terminów, ponieważ w dziedzinie roślin egzotycznych jestem całkowicie zielony.
fawin

Re: orchidea-problem:/

Postprzez Paweł Garski » Wt sty 08, 2008 1:05 am

Nie jestem specjalistą od storczyków, choć dwa się u mnie dobrze trzymają. Czy zmieniałeś warunki w ostatnim czasie (nawożenie, światło...). Może masz zdjęcia tego storczyka, łatwiej będzie ocenić jego stan. Zastanawiam się nad światłem. Pisałeś "Stoi na południowym oknie, wcześniej stała w kącie pokoju.". Jak zareagował storczyk na zmianę miejsca? Phalenopsis lubi dużo światła ale rozproszonego. Może na parapecie jest mu za zimno, nie wiem jaka jest u Ciebie temperatura. Przyczyną mogą tez być np. choroby czy szkodniki.
Paweł Garski
Site Admin

Powrót do Dekoracyjnie kwitnące