Ma problem ;(

Cytrusy, bananowce i inne rośliny z jadalnymi owocami

Ma problem ;(

Postprzez palmaa » Cz lip 08, 2010 6:13 pm

Mam otóż taki problem: Gdy zasadzę nasionko owoca (np. cytryna, arbuz, pomarańcz lub coś innego egzotycznego) to wszystko ładnie rośnie. Ale po jakimś miesiącu lub dwóch te ładne kiełki już z listkami zaczynają usychać nie wiadomo z jakiego powodu :? Zawsze daję nową, kupioną ziemię bez żadnych zanieczyszczeń i pasożytów. Czy to jest jakaś choroba? Jeśli tak, to z kąd się bierze? Ja juz nie mam pomysłu, zawsze jest to samo :|
palmaa

Re: Ma problem ;(

Postprzez maciej24 » Cz lip 08, 2010 8:59 pm

Byc moze za mala wilgotnosc lub rosliny stoja na bezposrednim sloncu na poludniowym oknie i ulegaja poparzenia a moze po prostu spryskujesz je gdy pada na nie bezposrednie slonce? No ale ekspertem nie jestem :) Pozdrawiam.
maciej24

Postprzez palmaa » Pt lip 09, 2010 10:28 am

Glebę staram się utrzymywać zawsze w odpowiedniej wilgotności, ale z tym słońcem to może racja. :P Co prawda one zawsze stoją na parapecie po stronie zachodniej, ale tam wieczorem słońce nieźle daje... Dzięki ;) Następnym razem spróbuję wieczorem przekładać roślinkę na stronę wschodnią / południową.
palmaa

Postprzez tropic » Pt lip 09, 2010 11:09 am

Ja hoduję cytrynę, mandarynkę i mango z nasionka (owocu kupionego w markecie) i liście im nie opadają. Znam się trochę na cytrusach, i mogę wymienić trochę prawdopodobnych powodów opadania liści u tych roślin.

- Zimne przeciągi: jeżeli roślina stoi na parapecie, to pod żadnym pozorem okno nie powinno być otwierane (nawet ,,na chwilę")

- Nieodpowiednia woda do podlewania i zraszania: W wodzie wodociągowej (z kranu) są zawarte substancje toksyczne (np. chlor) oraz zbyt duże ilości składników mineralnych (np. Wapno) Jest kilka sposobów aby oczyścić wodę
- najprościej jest kupić wodę destylowaną (demoralizowaną)
- Jeżeli mieszkasz dala od miasta (na wsi) to możesz używać wodę deszczową.
- Można wodę przegotować, a następnie odczekać 24 godziny aby temperatura wyrównała się.
- Innym, najmniej skutecznym ale za to najprostszym sposobem jest nalanie wody do wiadra lub butelki, a następnie odczekanie 24 godzin.

- Przed podlaniem rośliny należy pozostawić wodę w wiadrze lub butelce na 24 godziny, aby temperatura wody wyrównała się z temperaturą powietrza.

Radzę zajrzeć na www.naszecytrusy.pl lub www.naszecytrusy.pl/forum/
tropic

Powrót do Owoce egzotyczne

• Pokrewne wątki
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post