Dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum)

Rośliny hodowane ze względu na piękne kwiaty

Re: Dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum)

Postprzez lucy23-61 » Wt wrz 02, 2008 10:46 pm

Witaj Bluk,ciesz się ,że dziwidło nigdy jeszcze nie zakwitło u ciebie,właściwie to roślina sama decyduje kiedy ma zakwitnąć, ty chyba nie masz większego na to wpływu.Roślina zakwita wczesną wiosną po przezimowaniu w stanie spoczynku, najpierw pojawia się "kwiat" dopiero po nim liście.Kwiat kiedy się otworzy wydaje nieprzyjemny "zapach" padliny, na tyle intensywny, że trzeba roślinę wynieść gdzieś do niezamieszkałego pomieszczenia na parę dni.Pytasz, czy wykopywać bulwę z ziemi:one nie zimują w gruncie, bo przemarzną.pod koniec lata roślina sama zaczyna powoli żółknąć i to jest znak,że przechodzi w stan spoczynku.Trzeba ją przestać podlewać, odstawić doniczkę w chłodne ale nie do temp. poniżej 0 i tak trzymaj całą zimę.Roślina jest w stanie wznowić wzrost nawet bez ziemi, na podstawce z wodą, a nawet zakwitnąć, ale potem trzeba przesadzi\ć do ziemi.
lucy23-61

Postprzez Paul 305 » Śr sty 14, 2009 4:04 pm

Nie jestem pewny bluk czy masz napewno Dzwidło a nie Palczyche jak to już zostało zauważone powyżej :!: :?: To fakt że są nagminnie mylone :x I zostawiasz ją w ziemi na zime??? Troche mnie to dziwi... A w jakim wieku dokładnie jest Twoja roslina? :geek:
Harmonia i kontrast w tej pozornej sprzeczności zawiera się istota piękna...
Paul 305

Postprzez bluk24 » N cze 14, 2009 1:49 pm

Paul 305 napisał(a):Nie jestem pewny bluk czy masz napewno Dzwidło a nie Palczyche jak to już zostało zauważone powyżej :!: :?: To fakt że są nagminnie mylone :x I zostawiasz ją w ziemi na zime??? Troche mnie to dziwi... A w jakim wieku dokładnie jest Twoja roslina? :geek:

Sorry ze tak dlugo nie odp... ale zgubilem link na forum i dopiero teraz udalo mi sie odnalesc :mrgreen:
Tak bulwe na zime zostawiam w ziemi. Kwiat ktory mam to dzwidlo bo osoba ktora mi dala sadzonke zna sie na kwiatach i raczej by sie nie pomylila a wiec w 95% jestem pewien ze jest to Amorphophallus'a rivieri, ale kolejna zima minela a kwiat nie zakwitl, wrzucam aktualne zdjecie.

Obrazek
bluk24

Poprzednia strona

Powrót do Dekoracyjnie kwitnące