Cytryna- problem.

Cytrusy, bananowce i inne rośliny z jadalnymi owocami

Cytryna- problem.

Postprzez Jakub_Kar » So kwi 09, 2011 5:19 pm

Witam.
Jakiś czas temu w jednym z marketów zakupiłem drzewko cytrynowe. Rośnie dosyć wolno, pojawiają się kwiaty i małe owoce. Czasami zdarzało się że zwijały się liście, jednak po nie długim czasie wszystko wracało do normy- ale co jakiś czas coś takiego się dzieje.
Niestet od jakiegoś czasu na liściach, zwłaszcza tych większych/ starszych na brzegach pojawiają się suche plamy- poprostu liście miejscowo schną. Jest to dla mnie tym bardziej dziwne że roślinka jest regularnie podlewana i cały czas puszcza nowe pędy.
Jednak zaświtało mi że roslinka stała na parapecie gdzie co jakiś czas uchylane było okno- czy te wysuszone miejsca mogły powstać od niskiej, zbyt niskej temperatury?
W załączeniu zdjęcie:
Obrazek

Bardzo prosze o pomoc i rady.
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam K
Jakub_Kar

Re: Cytryna- problem.

Postprzez Lion » Śr lip 20, 2011 8:14 pm

U mnie tak się zwijały liście na grejpfrucie, kiedy atakował go jakiś szkodnik, najczęściej był to przędziorek, którego ledwie widać. Te plamy wyglądają trochę jak oparzenia słoneczne - czy kiedy otwierałeś to okno, to na roślinę nie padały bezpośrednie promienie słoneczne? Czasami liście przysychają jak roślina ma za sucho albo jest przenawożona.
Awokado, Bambus, Baobab Afrykański, Cytryna, Drzewo Kalebasowe, Figa, Goja, Granat, Grejpfrut, Mango, Palma Daktylowa, Papaja, Pomarańcza.
Lion

Powrót do Owoce egzotyczne

• Pokrewne wątki
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post