Bawełna - zostawić czy nie?

Egzotyczne rośliny ogrodowe, jak palmy, bambusy, drzewa i krzewy z Azji i Ameryki, rzadkie rośliny cebulowe i inne

Bawełna - zostawić czy nie?

Postprzez Maciej » N lis 04, 2007 3:08 pm

Witam

Mam od mniej więcej pół roku bawełnę, a nawet trzy :) Trzymają się super, mają 15-20 cm i tu pojawia się pytanie, czy schować na zimę, czy nie? Pytałem w kwiaciarniach, ale panie albo nie wiedzą albo udzuelają rozbierznych odpowiedzi :) Jak Wy radzicie?
Pozdrawiam, Maciej "Heimdall"
Maciej

Re: Bawełna - zostawić czy nie?

Postprzez Czarodziej » N lis 04, 2007 3:26 pm

Schowaj nie wytrzyma w naszym klimacie zimy. :D
Zapraszam wszystkich na prężnie rozwijające się forum o cytrusach, egzotyce i roślinach doniczkowych http://www.cytrusy.net.pl
Internetowa diagnostyka roślin cytrusowych, egzotycznych, doniczkowych, drzew i krzewów.
Czarodziej

Re: Bawełna - zostawić czy nie?

Postprzez maxmar123 » So lut 05, 2011 3:46 pm

Pewnie że schowaj bawełna to roślina jednoroczna.
Ja osobiście wyhodowałem bawełnę i po ok 2 latach może trochę mniej ... puściła pąki z kwiatami co za tym idzie dała mi później owoce w postaci nasion w wacie mam tego kilka sztuk. Po owocowaniu zebrałem nasiona i wyrzuciłem roślinę. Dzisiaj mam ok 28 gatunków roślin w tym egzotyczne,wodne,mięsożerne i te niezwykłe typu stevia,aturi itp.
maxmar123

Powrót do Egzotyczne kwiaty i rośliny ogrodowe