SADZONKI (Do domu)

Nazwy łacińskie A-B C-I J-P R-Z

Nazwy polskie A-B C-I J-P R-Z

BezpieczeństwoCzas i koszty dostawyFormy płatnościKontaktO firmie
Dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum)

Dziwidło olbrzymie
(Amorphophallus titanum)

Cena: 250,00 zł
Dostępność: Towar niedostępny
Zamawiana ilość:
Towar niedostępny
Opis produktuGaleriaRecenzje (0)Napisz recenzję
Opis:
Prawdziwy rarytas dla zaawansowanych hodowców.  Kwitnienie dziwidła olbrzymiego jest sensacją i często pokazują je wiadomości na całym świecie.

Dziwidło olbrzymie jest największym przedstawicielem rodziny obrazkowatych (Araceae). W Polsce mamy również przedstawicieli tej rodziny jak obrazki plamiste (Arum maculatum) czy czermień błotną (Calla palustris). Często usłyszeć można że dziwidło olbrzymie ma największe kwiaty na świecie, choć tak naprawdę nie są to kwiaty tylko kwiatostany.

Ciekawy jest cykl życiowy rośliny. Wypuszcza ona tylko jeden liść, wyglądający jak małe drzewko o wysokości do 7 metrów. Liść utrzymuje się przez 10-14 miesięcy, po czym więdnie i roślina wchodzi w okres spoczynku trwający od 3 do 12 miesięcy. Po okresie spoczynku roślina wypuszcza kolejny liść albo kwiatostan (nigdy naraz). Kwiatostan ma do 3 metrów wysokości, jest otwarty nie dłużej niż 3 dni. "Zapach" przypominający gnijące mięso przyciąga z daleka owady zapylające kwiaty. Amorphophallus titanum kwitnie pierwszy raz po 8-10 latach.

W zestawie otrzymasz:

  • 1 sadzonkę dziwidła olbrzymiego, jest to roczna sadzonka która wypuszcza drugi liść, o wysokości około 30 cm
  • opis uprawy rośliny
Znajdź podobne produkty w kategorii:
Do domu » Sadzonki
Do domu » Sadzonki » Nazwy łacińskie A-B
Drosera.pl Do domu Do domu nasiona Do domu sadzonki Do ogrodu Do ogrodu nasiona Do ogrodu sadzonki Do ogrodubulwy Dodatki Promocje Bestsellery Polecamy Polecamy